Turistické možnosti přepravy

O kole již byla řeč a není to špatná volba, jen je třeba odpozorovat fungování semaforů. Ve změti světel je problematické určit, dle kterého se řídit. Dále přicházejí v úvahu auta. Z půjčovny pravděpodobně odjedete ve staré dobré Fabii, která bude na silnicích vzbuzovat rozruch. Nevýhodou je, že nepotkáte příliš benzínových pump, takže na delší výlety není auto tím vhodným prostředkem. Navíc jsou Češi dosti netrpěliví řidiči, když jsou nuceni ve městech jen popojíždět, takže tato volba nepatří mezi ty nejšťastnější.

Vlak není špatnou variantou, dokonce vyjde i levněji než turistický autobus. Cena jízdenek v autobusu se pohybuje zhruba ve srovnatelné výši jako cena jízdenek u nás. Ale stále dochází k jeho zdražování, souměrně se zdražováním benzínu.

Na Kubě je naprosto běžnou záležitostí je autostop. Běžně se ale poskytuje za úplatu, vždy Vás ale toto dobrodružné cestování vyjde levněji než vlastní auto, autobus nebo vlak. Existuje také veřejně organizovaný autostop, který řídí tzv. amarillos. Ten má pověření zastavit auto a přidělit cestující podle potřeby. Ve skutečnosti se ale nejedná o žádnou bleskovou akci. Z amarillos si tu řidiči nic nedělají a zastaví, pouze když se jim chce. Také trvá poměrně dost dlouho, než se podaří zastavit řidiče, který jede tím správným směrem. Cena tohoto autostopu je ale velmi výhodná. Pokud jedete někam dál, tak se obrňte trpělivostí, jelikož kubánská stará auta jsou ráda, že jedou padesátikilometrovou rychlosti v hodině. Jezdí zde také několik možných variant taxi služeb s různobarevně pomalovanými vozy. Ač se na první pohled může zdát, nemusí být toto cestování pohodlné ani levné.

Nepřehlédněte: aktuální nabídka zájezdů na Kubu


Kuba dovolená

Vybírejte ještě dnes

Zájezdy na Kubu
Vybírejte ze stovek zájezdů. Najděte si dovolenou svých snů.

Last minute Kuba
Využijte výhodných cenových nabídek. Dnes zaplaťte, zítra odleťte.

First minute na Kubu
Objednejte dovolenou s předstihem a ušetřete nemalé peníze.


Pokud máte rádi exotické desitnace, určitě vás zaujme také Nový Zéland, který nabízí odpočinek a zábavu po celý rok. V případě, že byste rádi zůstali v teplých krajích, je pro vás připraveno Bulharsko. Z těch nejatraktivnějších a nejlákavějších destinací jsou vám k dispozici Maledivy Last minute za extrémně výhodných cenových podmínek.