Havana – hlavní město

Strávit zde můžete třeba měsíc a stále bude co objevovat. Tak například Plaza de la Catedral. Je to jedno z krásnějších míst staré části Havany. Na tomto náměstí leží spousta krásných, zrekonstruovaných budov.

Stará čtvrť města (špan. Habana Vieja) je plná starých domů, které dříve vypadali honosněji, ale které poznamenala válka. Některé jsou téměř na zboření, jiné ohořelé a některé vybombardované.

Plaza Vieja je náměstí, které je mezi turisti přímo lovené. Náměstí má svou specifickou atmosféru a nechybí ani vynikající restaurace a bary.

Obispo je hlavní nákupní centrum ve staré části Havany. Vyskytují se zde převážně obchůdky pro turisty, restaurace a bary. Stojí zde také hotel Ambos Mundos, ve kterém po nějakou dobu bydlel spisovatel Ernest Hemingway. Jeho pokoj je volně zpřístupněný všem turistům.

Vynechat byste neměli ani Museum de la Revolucion, ve kterém se skrývá spousta zajímavých poznatků z minulosti Kuby.

Nepřehlédněte: aktuální nabídka zájezdů na Kubu


Kuba dovolená

Vybírejte ještě dnes

Zájezdy na Kubu
Vybírejte ze stovek zájezdů. Najděte si dovolenou svých snů.

Last minute Kuba
Využijte výhodných cenových nabídek. Dnes zaplaťte, zítra odleťte.

First minute na Kubu
Objednejte dovolenou s předstihem a ušetřete nemalé peníze.


Pokud máte rádi exotické desitnace, určitě vás zaujme také Nový Zéland, který nabízí odpočinek a zábavu po celý rok. V případě, že byste rádi zůstali v teplých krajích, je pro vás připraveno Bulharsko. Z těch nejatraktivnějších a nejlákavějších destinací jsou vám k dispozici Maledivy Last minute za extrémně výhodných cenových podmínek. Zkuste také letenky od Invia.cz