Důležité informace před cestou

Ještě před odletem je nezbytné požádat o turistickou kartu, která je k dostání na Kubánském velvyslanectví v Praze. Jedná se o jakousi formu vízového poplatku a pohybuje se kolem tisícikoruny. Vydání karty je možné, pokud předložíte platný cestovní pas. Platí po dobu třiceti dní a při odletu je ještě zapotřebí zakoupit odletový kolek, který stojí kolem 25 CUC.

Je doporučeno nechat se očkovat proti žloutence typu A. Mohou se objevit zdravotní potíže z jídla nebo vody. Proto je dobré kontrolovat, čím se stravujete a co pijete. Pro jistotu pijte hlavně vodu balenou anebo převařenou vodu z kohoutku. S sebou si vezměte potřebné léky, hlavně protialergické, černé uhlí a něco proti komárům. Otřesným zážitkem jsou pro Čecha toalety, které nedovolují téměř žádné soukromí a ani dostatek hygieny.

Nepřehlédněte: aktuální nabídka zájezdů na Kubu


Kuba dovolená

Vybírejte ještě dnes

Zájezdy na Kubu
Vybírejte ze stovek zájezdů. Najděte si dovolenou svých snů.

Last minute Kuba
Využijte výhodných cenových nabídek. Dnes zaplaťte, zítra odleťte.

First minute na Kubu
Objednejte dovolenou s předstihem a ušetřete nemalé peníze.


Pokud máte rádi exotické desitnace, určitě vás zaujme také Nový Zéland, který nabízí odpočinek a zábavu po celý rok. V případě, že byste rádi zůstali v teplých krajích, je pro vás připraveno Bulharsko. Z těch nejatraktivnějších a nejlákavějších destinací jsou vám k dispozici Maledivy Last minute za extrémně výhodných cenových podmínek.